Modernizacja węzła manipulacji drewna w Piszu, Modernizacja węzła manipulacji drewna w Morągu, Modernizacja węzła manipulacji drewna w Orzechowie, Modernizacja węzła manipulacji drewna w Ostrowie Wlkp., Modernizacja węzła manipulacji drewna w Bydgoszczy, System transportu wyrzynków na łuszczarkę Raute w Piszu i Morągu, Linie obróbki lameli parkietowych dla zakładów parkieciarskich, Automatyczne prasy do naklejania parkietu na siatkę, Urządzenia podawczo-odbiorcze do maszyn w przemyśle drzewnym, Chwytaki do drewna, Transportery dłużyc i kłód z układami sortowania i mechanizmami pojedynczego podawania, Kabiny wygłuszające
dla maszyn i całych ciągów technologicznych, Specjalistyczne obrabiarki do drewna.
W pełni zautomatyzowana linia do rozkroju, szlifowania, impregnacji, sztaplowania i pakowania wielkogabarytowych płyt LVL
Korzyści:
– pełna automatyzacja procesów: depaletyzacji, rozkroju, szlifowania, impregnacji, sztaplowania oraz pakowania
– integracja maszyn wielu producentów w jeden ciąg technologiczny
– pełen nadzór nad wszystkimi elementami systemu sterowania
– zapewnienie całkowitego bezpieczeństwa obsługi dzięki wyeliminowaniu kontaktu z niebezpiecznymi maszynami
– redukcja ilości osób niezbędnych do realizacji procesu o 60% poprzez wyeliminowanie pracy fizycznej
– możliwość pracy z różnym asortymentem, długości od 2.5 do 16m
Linia kitowania sklejek
Piła Kapowa
Linia łączenia sklejki
Obrotnica – urządzenie do obracania łuszczki
Nasz Załoga zrealizowała między innymi projekty:
Modernizacja węzła manipulacji drewna w Piszu, Modernizacja węzła manipulacji drewna w Morągu, Modernizacja węzła manipulacji drewna w Orzechowie, Modernizacja węzła manipulacji drewna w Ostrowie Wlkp., Modernizacja węzła manipulacji drewna w Bydgoszczy, System transportu wyrzynków na łuszczarkę Raute w Piszu i Morągu, Linie obróbki lameli parkietowych dla zakładów parkieciarskich, Automatyczne prasy do naklejania parkietu na siatkę, Urządzenia podawczo-odbiorcze do maszyn w przemyśle drzewnym, Chwytaki do drewna, Transportery dłużyc i kłód z układami sortowania i mechanizmami pojedynczego podawania, Kabiny wygłuszające dla maszyn i całych ciągów technologicznych, Specjalistyczne obrabiarki do drewna.
Zespół urządzeń do rozcinania kłód na wyrzynki składa się z następujących zasadniczych elementów:
– transporter magazynujący z mechanizmem pojedynczego podawania
– transporter łańcuchowy wzdłużny
– transporter rolkowy przed piłą
– piła kapowa
– transporter rolkowy za piłą z wyrzutnikiem oraz wysuwnym zderzakiem
– transporter pieńków
– transporter taśmowy odpadów
– zasilacz hydrauliczny
– kabina operatora z pulpitem sterowniczym
Kłody podawane są na transporter poprzeczny magazynujący za pomocą ładowarki. Za pośrednictwem mechanizmu pojedynczego podawania kłody przenoszone są na transporter łańcuchowy wzdłużny. Następnie kłoda przy pomocy tego transportera a następnie transporterów rolkowych przemieszczana jest przed piłę. Kłoda w trakcie przemieszczania zatrzymuje się na wysuwnym zderzaku, który nadaje wymiar ciętemu wyrzynkowi.
Po zatrzymaniu na zderzaku, na kłodzie zaciskają się napędzane hydraulicznie szczęki i następuje cięcie. Odcięty wyrzynek z transportera rolkowego za piłą zostaje przekazany na transporter przed łuszczarką.
W celu zapewnienia równoległego układania się wyrzynków na transporterze magazynującym przed łuszczarką zastosowano napędzane hydraulicznie stopery wyrównujące.
Linia kitowania sklejki służy częściowej automatyzacji procesu kitowania sklejki. Linia składa się z trzech zasadniczych urządzeń: urządzenia podawczego (depaletyzator „vacum”), transportera pojedynczych sklejek oraz urządzenia sztaplującego.
Zasadniczym celem zastosowania linii jest wyeliminowanie ciężkiej pracy fizycznej, poprawa ergonomii pracy oraz zwiększenie wydajności. Zastosowanie linii pozwala na wyeliminowanie ręcznego podnoszenia i obracania sklejek o dużej masie (dochodzącej do 100 kg).
Ponadto wyeliminowana zostaje bardzo uciążliwa, nieergonomiczna pozycja pracy podczas samego kitowania. Przy zastosowaniu zaprojektowanej przez Spółkę linii kitowania pracownik wykonuje swoją pracę w pozycji wyprostowanej, mając przed sobą sklejkę odchyloną od pionu pod niewielkim kątem.
Zaprojektowana linia kitowania wszystkie uciążliwe czynności takie jak rozsztaplowanie, przenoszenie i obracanie sklejki oraz sztaplowanie wykonuje automatycznie.
Sztapel łuszczki umieszcza się przy pomocy wózka widłowego na stole obrotnicy. Po uruchomieniu maszyny stoły zbliżają się do siebie ściskając sztapel łuszczki z zaprogramowaną siłą (Max 10 t).
Dodatkowo, dla zabezpieczenia łuszczki przed ewentualnym wysunięciem zamykają się barierki ochronne. Po ściśnięciu sztapla łuszczki przez stoły następuje obrót o 180° i zaraz po tym otwarcie stołów.
Cały cykl trwa około 25 s.
Wymiary obrotnicy mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Zapraszamy do współpracy.
Spółka dysponuje m. in.:
Jedynym w Wielkopolsce – pionowym centrum obróbczym CNC – model DNM 750-L II generacji, jest to obrabiarka dedykowana do szybkiej, wydajnej i precyzyjnej obróbki detali z szerokiego zakresu materiałów.
Tokarką numeryczną WENING WEMAS HT 320
Piłą taśmową MIT400
Spółka dysponuje również własnym transportem tj. samochody dostawcze oraz ciągnik z naczepą, co może usprawnić logistykę wzajemnych dostaw.